Virksomheder › Luxplus CEE ApS
Luxplus CEE ApS
CVR 36725141Teglværksgade 37, 2100 København Ø
OPLØSTEFTERFUSIONAPSEngroshandel med parfumerivarer og kosmetikKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Luxplus CEE ApS
Teglværksgade 37, 2100 København Ø
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -1.122 | -136 | 125 | 1.252 | 3.973 | |
| — | -314 | -371 | -917 | -1.554 | |
| — | — | -0 | -7 | -13 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -1.122 | -450 | -247 | 327 | 2.407 | |
| — | 13 | 11 | 102 | 788 | |
| -131 | -225 | -191 | -219 | -958 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -1.254 | -662 | -427 | 210 | 2.236 | |
| — | — | — | -16 | -53 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -1.254 | -598 | -333 | 195 | 2.289 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | — | 13 | 17 | 18 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 13 | 17 | 18 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | 13 | 17 | 18 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 209 | 80 | 151 | 223 | 443 | |
| — | — | — | 158 | 688 | |
| 16 | — | 77 | 16 | 28 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 819 | 1.856 | 2.072 | 3.116 | 4.040 | |
| 1.028 | 2.000 | 2.394 | 3.611 | 5.223 | |
| 1.028 | 2.000 | 2.407 | 3.628 | 5.240 | |
| 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | |
| -2.174 | -2.771 | -3.105 | -3.160 | -871 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -1.174 | -1.771 | -2.105 | -2.160 | 129 | |
| — | — | — | — | 1 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 500 | 1.305 | 1.305 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 500 | 1.305 | 1.305 | 538 | 148 | |
| — | — | — | 1.837 | 1.837 | |
| — | 195 | 195 | 1.000 | 0 | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 1.594 | 1.899 | 2.499 | 1.615 | 1.061 | |
| 34 | 324 | 467 | — | — | |
| 1.701 | 2.466 | 3.206 | 5.250 | 4.964 | |
| 2.201 | 3.771 | 4.511 | 5.788 | 5.112 | |
| ANDET | |||||
| — | 1 | 1 | 2 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.240) og "Passiver i alt" (5.112) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.