Virksomheder › LT Stål ApS
LT Stål ApS
CVR 36935839Rolighedsvej 8, 7160 Tørring
I DRIFTAPSFremstilling af metalkonstruktioner og dele herafHedensted
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › LT Stål ApS
Rolighedsvej 8, 7160 Tørring
Nøgletallene er fra perioden 2024-12 (01.01.2024 – 31.12.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 796 | 1.502 | 1.860 | 1.724 | 2.326 | |
| -691 | -1.402 | -1.755 | -1.442 | -1.970 | |
| -53 | -59 | -71 | -70 | -83 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 52 | 41 | 22 | 212 | 270 | |
| — | — | 0 | 0 | — | |
| -9 | -11 | -16 | -13 | -8 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 43 | 29 | 6 | 199 | 262 | |
| -10 | -7 | -2 | -44 | -59 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 33 | 22 | 4 | 155 | 203 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 160 | 120 | 80 | 40 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 160 | 120 | 80 | 40 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 7 | 212 | 181 | 189 | 364 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 210 | 374 | 303 | 271 | 406 | |
| 64 | 67 | 58 | 77 | 63 | |
| 340 | 437 | 332 | 109 | 350 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 81 | 5 | 5 | 5 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 68 | 0 | — | 161 | 38 | |
| 478 | 729 | 544 | 516 | 617 | |
| 687 | 1.103 | 847 | 787 | 1.024 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 122 | 144 | 148 | 302 | 505 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 172 | 194 | 198 | 352 | 555 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 30 | 38 | 34 | 26 | 29 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | 247 | 93 | 0 | — | |
| 3 | 0 | 3 | 52 | 57 | |
| 31 | 164 | 49 | 133 | 75 | |
| 292 | 223 | 199 | 186 | 300 | |
| 485 | 872 | 615 | 408 | 440 | |
| 485 | 872 | 615 | 408 | 440 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.024) og "Passiver i alt" (440) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.