Virksomheder › LT Stål ApS
LT Stål ApS
CVR 36935839Rolighedsvej 8, 7160 Tørring
I DRIFTAPSFremstilling af metalkonstruktioner og dele herafHedensted
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › LT Stål ApS
Rolighedsvej 8, 7160 Tørring
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.401 | 855 | 796 | 1.502 | 1.860 | |
| -1.297 | -900 | -691 | -1.402 | -1.755 | |
| -85 | -85 | -53 | -59 | -71 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 18 | -130 | 52 | 41 | 22 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| -5 | -7 | -9 | -11 | -16 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 13 | -137 | 43 | 29 | 6 | |
| -3 | -30 | -10 | -7 | -2 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 10 | -108 | 33 | 22 | 4 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 240 | 200 | 160 | 120 | 80 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 240 | 200 | 160 | 120 | 80 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 65 | 20 | 7 | 212 | 181 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 348 | 263 | 210 | 374 | 303 | |
| 53 | 75 | 64 | 67 | 58 | |
| 176 | 135 | 340 | 437 | 332 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 81 | 5 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | — | 68 | 0 | — | |
| 238 | 232 | 478 | 729 | 544 | |
| 586 | 495 | 687 | 1.103 | 847 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -125 | 89 | 122 | 144 | 148 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 246 | 139 | 172 | 194 | 198 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 56 | 26 | 30 | 38 | 34 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 66 | 219 | 0 | 247 | 93 | |
| 16 | 0 | 3 | 0 | 3 | |
| 36 | 26 | 31 | 164 | 49 | |
| 165 | 80 | 292 | 223 | 199 | |
| 284 | 330 | 485 | 872 | 615 | |
| 284 | 330 | 485 | 872 | 615 | |
| ANDET | |||||
| — | — | 2 | 3 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (847) og "Passiver i alt" (615) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.