Virksomheder › LT Stål ApS
LT Stål ApS
CVR 36935839Rolighedsvej 8, 7160 Tørring
I DRIFTAPSFremstilling af metalkonstruktioner og dele herafHedensted
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › LT Stål ApS
Rolighedsvej 8, 7160 Tørring
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.260 | 1.247 | 1.401 | 855 | 796 | |
| -1.151 | -1.213 | -1.297 | -900 | -691 | |
| -90 | -90 | -85 | -85 | -53 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 19 | -56 | 18 | -130 | 52 | |
| — | — | — | — | — | |
| -17 | -14 | -5 | -7 | -9 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2 | -70 | 13 | -137 | 43 | |
| -1 | -16 | -3 | -30 | -10 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1 | -55 | 10 | -108 | 33 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 320 | 280 | 240 | 200 | 160 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 320 | 280 | 240 | 200 | 160 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 142 | 110 | 65 | 20 | 7 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 525 | 433 | 348 | 263 | 210 | |
| 27 | 50 | 53 | 75 | 64 | |
| 365 | 108 | 176 | 135 | 340 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 68 | |
| 439 | 243 | 238 | 232 | 478 | |
| 964 | 675 | 586 | 495 | 687 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -81 | -135 | -125 | 89 | 122 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 291 | 236 | 246 | 139 | 172 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 85 | 69 | 56 | 26 | 30 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 291 | 31 | 66 | 219 | 0 | |
| 4 | 0 | 16 | 0 | 3 | |
| 131 | 61 | 36 | 26 | 31 | |
| 161 | 276 | 165 | 80 | 292 | |
| 588 | 370 | 284 | 330 | 485 | |
| 588 | 370 | 284 | 330 | 485 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (687) og "Passiver i alt" (485) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.