Virksomheder › mito VVS ApS
mito VVS ApS
CVR 36944722Terslevvej 17, 4690 Haslev
I DRIFTAPSInstallation af vvs-, varme- og klimaanlægFaxe
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › mito VVS ApS
Terslevvej 17, 4690 Haslev
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 817 | 851 | 727 | 318 | 661 | |
| -973 | -892 | -544 | -556 | -533 | |
| -10 | -6 | 0 | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -167 | -56 | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -171 | -59 | 182 | -242 | 125 | |
| -54 | -13 | -40 | -53 | -28 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -117 | -46 | 142 | -189 | 97 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 16 | 0 | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 16 | 0 | — | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 16 | 0 | — | — | — | |
| — | 65 | 0 | — | — | |
| 238 | 17 | 215 | 381 | 40 | |
| — | — | 6 | 0 | — | |
| — | — | 128 | 0 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 214 | 427 | 285 | 78 | 303 | |
| 665 | 647 | 703 | 554 | 406 | |
| 681 | 647 | 703 | 554 | 406 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 181 | 135 | 206 | 17 | 115 | |
| 0 | — | 70 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 231 | 185 | 326 | 67 | 165 | |
| 53 | 66 | 26 | 79 | 51 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | 43 | 0 | 25 | 22 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 147 | 251 | 50 | 79 | 96 | |
| 209 | 169 | 327 | 382 | 124 | |
| 450 | 462 | 377 | 487 | 241 | |
| 450 | 462 | 377 | 487 | 241 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (406) og "Passiver i alt" (241) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.