Virksomheder › Flame Invest ApS
Flame Invest ApS
CVR 36951982Middelvej 25, 2820 Gentofte
I DRIFTAPSInvestering for egen regningGentofte
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
12.482' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
529' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
11.750' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
731' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Viser 1–5 af 10 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.01.2025 – 31.12.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 2.469 | 2.640 | 812 | 1.098 | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 408 | |
| — | 0 | 43 | 82 | 147 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 553 | |
| — | — | — | — | -24 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.440 | 2.607 | 846 | 1.170 | 529 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 6.795 | 7.504 | 8.007 | 7.009 | 7.640 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Andre tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 3.045 | 3.935 | 4.153 | 5.539 | 4.349 | |
| 3.045 | 3.935 | 4.153 | 5.539 | 4.841 | |
| 9.840 | 11.439 | 12.161 | 12.548 | 12.482 | |
| 121 | 121 | 121 | 121 | 121 | |
| 8.086 | 10.003 | 10.727 | 11.100 | 11.470 | |
| 0 | 118 | 122 | 135 | 159 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 8.207 | 10.241 | 10.970 | 11.356 | 11.750 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 24 | |
| — | — | — | — | 7 | |
| 448 | 14 | — | — | — | |
| 1.632 | 1.198 | 1.191 | 1.192 | 731 | |
| 1.632 | 1.198 | 1.191 | 1.192 | 731 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (12.482) og "Passiver i alt" (731) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
