Virksomheder › Carmark ApS
Carmark ApS
CVR 36974249Storhaven 3, 7100 Vejle
I DRIFTAPSEngroshandel med motorkøretøjerVejle
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Carmark ApS
Storhaven 3, 7100 Vejle
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 5.175 | 5.369 | 12.307 | 8.557 | 6.176 | |
| -2.510 | -3.129 | -4.310 | -5.058 | -3.708 | |
| -235 | -185 | -176 | -102 | -50 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.430 | 2.054 | 7.822 | 3.396 | 2.418 | |
| 62 | 22 | 4 | 49 | 374 | |
| -310 | -364 | -484 | -894 | -1.114 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.199 | 1.726 | 7.321 | 2.575 | 1.679 | |
| -485 | -383 | -1.616 | -569 | -370 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.714 | 1.343 | 5.705 | 2.007 | 1.308 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 144 | 481 | 606 | 169 | 572 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 243 | 560 | 889 | 416 | 842 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 243 | 560 | 889 | 416 | 842 | |
| 10.706 | 13.796 | 33.395 | 37.753 | 24.962 | |
| 2.315 | 546 | 3.415 | 1.047 | 3.233 | |
| 3.848 | 2.925 | 1.910 | 1.667 | 3.781 | |
| 127 | 752 | 357 | 2.725 | 735 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 15 | 0 | 104 | 104 | 1.171 | |
| 17.134 | 18.183 | 39.305 | 43.713 | 34.004 | |
| 17.377 | 18.743 | 40.194 | 44.129 | 34.846 | |
| 50 | 50 | 53 | 53 | 53 | |
| 4.310 | 5.653 | 11.037 | 12.444 | 12.444 | |
| — | — | 614 | 600 | 1.308 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 4.360 | 5.703 | 11.805 | 13.197 | 13.906 | |
| 21 | 6 | 0 | — | — | |
| — | — | 5 | 71 | 23 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 2.706 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 2.754 | 279 | 208 | 208 | 164 | |
| 0 | 508 | 0 | — | — | |
| 263 | 0 | — | — | — | |
| 5.952 | 5.385 | 12.922 | 26.797 | 18.128 | |
| — | — | — | — | — | |
| 855 | 512 | 2.270 | 813 | 567 | |
| — | — | — | — | — | |
| 10.263 | 12.762 | 28.176 | 30.652 | 20.753 | |
| 13.017 | 13.040 | 28.384 | 30.860 | 20.917 | |
| ANDET | |||||
| 6 | 7 | 10 | 11 | 7 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (34.846) og "Passiver i alt" (20.917) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 34.846 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.