Virksomheder › Carmark ApS
Carmark ApS
CVR 36974249Storhaven 3, 7100 Vejle
I DRIFTAPSEngroshandel med motorkøretøjerVejle
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Carmark ApS
Storhaven 3, 7100 Vejle
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.354 | 2.648 | 4.814 | 5.175 | 5.369 | |
| -1.557 | -1.669 | -2.497 | -2.510 | -3.129 | |
| -159 | -204 | -181 | -235 | -185 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 585 | 775 | 2.136 | 2.430 | 2.054 | |
| 1 | 6 | 20 | 62 | 22 | |
| — | -253 | -280 | -310 | -364 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 381 | 528 | 1.881 | 2.199 | 1.726 | |
| — | — | — | -485 | -383 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 295 | 410 | 1.466 | 1.714 | 1.343 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 436 | 249 | 206 | 144 | 481 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 759 | 548 | 440 | 243 | 560 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 784 | 581 | 473 | 243 | 560 | |
| 5.529 | 5.405 | 11.301 | 10.706 | 13.796 | |
| 559 | 1.147 | 464 | 2.315 | 546 | |
| 31 | 121 | 661 | 3.848 | 2.925 | |
| — | 410 | 78 | 127 | 752 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | 1 | 1 | 15 | 0 | |
| 6.200 | 7.229 | 12.622 | 17.134 | 18.183 | |
| 6.983 | 7.810 | 13.095 | 17.377 | 18.743 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 720 | 1.130 | 2.596 | 4.310 | 5.653 | |
| 200 | 200 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 970 | 1.180 | 2.646 | 4.360 | 5.703 | |
| — | — | 14 | 21 | 6 | |
| 16 | 7 | 7 | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 2.706 | 0 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 2.754 | 279 | |
| 407 | 639 | 390 | 0 | 508 | |
| — | — | — | 263 | 0 | |
| 3.756 | 4.009 | 7.704 | 5.952 | 5.385 | |
| 95 | — | — | — | — | |
| 1.102 | 255 | 318 | 855 | 512 | |
| 636 | 1.593 | 1.603 | — | — | |
| 5.997 | 6.623 | 10.449 | 10.263 | 12.762 | |
| 5.997 | 6.623 | 10.449 | 13.017 | 13.040 | |
| ANDET | |||||
| 5 | 5 | 7 | 6 | 7 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (18.743) og "Passiver i alt" (13.040) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.