Virksomheder › Hantwerk ApS
Hantwerk ApS
CVR 37201901Fiskerivej 3, 8000 Aarhus C
I DRIFTAPSDetailhandel med drikkevarerAarhus
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
2.172' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
986' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
1.349' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
823' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Viser 1–5 af 10 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.01.2025 – 31.12.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.895 | 4.089 | 3.955 | 3.342 | 3.836 | |
| -2.834 | -3.278 | -2.645 | -2.506 | -2.495 | |
| -174 | -86 | -87 | -63 | -71 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 887 | 723 | 1.183 | 773 | 1.270 | |
| 17 | 44 | 17 | 20 | 21 | |
| — | — | — | — | -2 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 898 | 759 | 1.199 | 786 | 1.289 | |
| -198 | -169 | -266 | -175 | -302 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 699 | 590 | 933 | 611 | 986 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 98 | 311 | 230 | 161 | 103 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 151 | 317 | 231 | 168 | 149 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 203 | 382 | 309 | 246 | 231 | |
| — | — | — | — | 46 | |
| 36 | 197 | 200 | 324 | 228 | |
| 582 | 915 | 836 | 587 | 434 | |
| 1.687 | 74 | 87 | 51 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 68 | 763 | 1.037 | 508 | 1.214 | |
| 2.375 | 1.950 | 2.160 | 1.486 | 1.942 | |
| 2.578 | 2.332 | 2.469 | 1.731 | 2.172 | |
| 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | |
| 279 | 218 | 252 | 263 | 49 | |
| 850 | 650 | 900 | 600 | 1.200 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.229 | 968 | 1.252 | 963 | 1.349 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| 9 | 10 | 7 | 8 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | 17 | 69 | 101 | 59 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 195 | 168 | 269 | 173 | 311 | |
| 304 | 546 | 309 | 159 | 153 | |
| 813 | 594 | — | — | — | |
| 1.340 | 1.353 | 1.210 | 760 | 823 | |
| 1.340 | 1.353 | 1.210 | 760 | 823 | |
| ANDET | |||||
| 8 | 8 | 6 | 6 | 6 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.172) og "Passiver i alt" (823) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
