Virksomheder › Rieks Construction Aps
Rieks Construction Aps
CVR 37827738Hovedgaden 19, 4261 Dalmose
I DRIFTAPSFremstilling af metalkonstruktioner og dele herafSlagelse
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Rieks Construction Aps
Hovedgaden 19, 4261 Dalmose
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 889 | 902 | 845 | 1.685 | 2.896 | |
| -519 | -668 | -578 | -1.099 | -2.228 | |
| -34 | -35 | -49 | -49 | -56 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 336 | 199 | 218 | 537 | 612 | |
| 7 | 7 | 11 | 7 | 11 | |
| -12 | -18 | -26 | -23 | -56 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 331 | 213 | 202 | 522 | 568 | |
| -73 | -44 | -45 | -115 | -116 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 258 | 170 | 157 | 406 | 451 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | 149 | 134 | 119 | 104 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 149 | 134 | 119 | 104 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 181 | 148 | 114 | 81 | 161 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 181 | 148 | 114 | 81 | 161 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 567 | 664 | 623 | 582 | 655 | |
| 242 | 588 | 699 | 1.288 | 1.004 | |
| 199 | 572 | 279 | 622 | 1.035 | |
| 54 | 107 | 83 | 130 | 21 | |
| — | 3 | 34 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | 196 | 244 | 333 | 909 | |
| 495 | 1.465 | 1.339 | 2.372 | 2.999 | |
| 1.062 | 2.129 | 1.962 | 2.954 | 3.654 | |
| 103 | 146 | 146 | 146 | 146 | |
| 135 | 621 | 778 | 1.184 | 1.636 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 238 | 767 | 925 | 1.331 | 1.782 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 9 | 15 | 14 | 12 | 15 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 45 | 0 | — | — | — | |
| 28 | 38 | 55 | 127 | 123 | |
| 51 | 232 | 158 | 526 | 218 | |
| 492 | 785 | 450 | 546 | 673 | |
| 815 | 1.347 | 1.023 | 1.611 | 1.857 | |
| 815 | 1.347 | 1.023 | 1.611 | 1.857 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 1 | 2 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.654) og "Passiver i alt" (1.857) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.