Virksomheder › Rieks Construction Aps
Rieks Construction Aps
CVR 37827738Hovedgaden 19, 4261 Dalmose
I DRIFTAPSFremstilling af metalkonstruktioner og dele herafSlagelse
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Rieks Construction Aps
Hovedgaden 19, 4261 Dalmose
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | 137 | 203 | 889 | 902 | |
| — | -331 | -89 | -519 | -668 | |
| — | -21 | -26 | -34 | -35 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1 | -216 | 88 | 336 | 199 | |
| — | — | 3 | 7 | 7 | |
| — | — | — | -12 | -18 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -6 | -228 | 71 | 331 | 213 | |
| -1 | -18 | -21 | -73 | -44 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -4 | -210 | 91 | 258 | 170 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | 149 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 149 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 146 | 125 | 120 | 181 | 148 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 146 | 125 | 120 | 181 | 148 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 171 | 150 | 498 | 567 | 664 | |
| 27 | 0 | 132 | 242 | 588 | |
| 267 | 66 | 76 | 199 | 572 | |
| 55 | — | — | 54 | 107 | |
| — | 15 | 35 | — | 3 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 196 | |
| 350 | 81 | 291 | 495 | 1.465 | |
| 521 | 231 | 789 | 1.062 | 2.129 | |
| 103 | 103 | 103 | 103 | 146 | |
| -4 | -214 | -123 | 135 | 621 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 98 | -112 | -20 | 238 | 767 | |
| — | — | — | 0 | — | |
| 4 | 0 | — | 9 | 15 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 55 | 9 | 202 | 45 | 0 | |
| 0 | — | — | 28 | 38 | |
| — | 37 | 57 | 51 | 232 | |
| 364 | 47 | 371 | 492 | 785 | |
| 419 | 342 | 809 | 815 | 1.347 | |
| 419 | 342 | 809 | 815 | 1.347 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.129) og "Passiver i alt" (1.347) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.