Virksomheder › WindowMaster A/S
WindowMaster A/S
CVR 38260545Skelstedet 13, 2950 Vedbæk
I DRIFTA/SEngroshandel med andre maskiner og andet udstyrRudersdal
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › WindowMaster A/S
Skelstedet 13, 2950 Vedbæk
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 16.372 | 15.221 | 20.013 | 22.988 | 23.581 | |
| -12.878 | -11.643 | -15.226 | -17.788 | -17.606 | |
| -43 | -43 | -1.239 | -1.472 | -3.521 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.452 | 3.536 | 3.548 | 3.727 | 2.454 | |
| 46 | 6 | 28 | 159 | 50 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 3.416 | 3.448 | 3.483 | 3.603 | 2.082 | |
| -753 | -760 | -768 | -812 | -466 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 2.663 | 2.688 | 2.714 | 2.791 | 1.616 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | 5.984 | 4.548 | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 5.984 | 4.548 | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 146 | 104 | 61 | 25 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 146 | 104 | 61 | 25 | 6.642 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 146 | 104 | 6.045 | 4.573 | 9.754 | |
| 881 | 478 | 710 | 884 | 524 | |
| 6.629 | 6.265 | 6.547 | 9.906 | 13.600 | |
| 441 | 22 | 1.234 | 326 | 700 | |
| 0 | 56 | 8 | 7 | 5 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 6.556 | 10.294 | 14.014 | 10.087 | 16.075 | |
| 15.017 | 18.046 | 22.962 | 22.359 | 32.701 | |
| 15.164 | 18.150 | 29.007 | 26.931 | 42.454 | |
| 525 | 525 | 525 | 525 | 525 | |
| 2.746 | 3.135 | 3.599 | 4.790 | 6.237 | |
| 3.000 | 2.300 | 2.250 | 1.600 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 6.271 | 5.960 | 6.374 | 6.915 | 6.762 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 2.151 | 2.671 | 933 | 1.745 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 430 | 1.017 | 1.059 | 1.048 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 430 | 1.017 | 1.059 | 1.048 | 7.902 | |
| — | 2.062 | 8.086 | 6.844 | 12.500 | |
| — | — | — | 27 | 56 | |
| — | — | 60 | 56 | 54 | |
| — | — | — | — | 330 | |
| — | 748 | 4.160 | 1.434 | 3.231 | |
| 2.849 | 3.291 | 4.784 | 4.646 | — | |
| 6.311 | 8.501 | 20.641 | 17.224 | 27.791 | |
| 6.741 | 9.519 | 21.700 | 18.271 | 35.693 | |
| ANDET | |||||
| 21 | 19 | 23 | 26 | 24 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (42.454) og "Passiver i alt" (35.693) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.