Virksomheder › WindowMaster A/S
WindowMaster A/S
CVR 38260545Skelstedet 13, 2950 Vedbæk
I DRIFTA/SEngroshandel med andre maskiner og andet udstyrRudersdal
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › WindowMaster A/S
Skelstedet 13, 2950 Vedbæk
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 15.12.2016 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 17.399 | 15.993 | 16.372 | 15.221 | 20.013 | |
| -13.286 | -12.232 | -12.878 | -11.643 | -15.226 | |
| -6 | -18 | -43 | -43 | -1.239 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 4.106 | 3.743 | 3.452 | 3.536 | 3.548 | |
| 31 | 69 | 46 | 6 | 28 | |
| -99 | -60 | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 4.038 | 3.752 | 3.416 | 3.448 | 3.483 | |
| — | — | -753 | -760 | -768 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 3.139 | 2.925 | 2.663 | 2.688 | 2.714 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | 5.984 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 5.984 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 41 | 189 | 146 | 104 | 61 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 41 | 189 | 146 | 104 | 61 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 41 | 189 | 146 | 104 | 6.045 | |
| 766 | 716 | 881 | 478 | 710 | |
| 8.765 | 9.782 | 6.629 | 6.265 | 6.547 | |
| 276 | 331 | 441 | 22 | 1.234 | |
| 23 | 30 | 0 | 56 | 8 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 8.199 | 6.425 | 6.556 | 10.294 | 14.014 | |
| 18.417 | 17.733 | 15.017 | 18.046 | 22.962 | |
| 18.459 | 17.922 | 15.164 | 18.150 | 29.007 | |
| 525 | 525 | 525 | 525 | 525 | |
| 3.159 | 6.083 | 2.746 | 3.135 | 3.599 | |
| — | — | 3.000 | 2.300 | 2.250 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 3.684 | 6.608 | 6.271 | 5.960 | 6.374 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 1.993 | 2.244 | 2.151 | 2.671 | 933 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 430 | 1.017 | 1.059 | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | 430 | 1.017 | 1.059 | |
| 4.350 | 1.853 | — | 2.062 | 8.086 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | 34 | — | — | 60 | |
| — | — | — | — | — | |
| 1.192 | 1.310 | — | 748 | 4.160 | |
| 3.364 | 3.204 | 2.849 | 3.291 | 4.784 | |
| 12.782 | 9.070 | 6.311 | 8.501 | 20.641 | |
| 12.782 | 9.070 | 6.741 | 9.519 | 21.700 | |
| ANDET | |||||
| 21 | 19 | 21 | 19 | 23 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (29.007) og "Passiver i alt" (21.700) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 29.007 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.