Virksomheder › Bramsnæs Brolægning Eftf. ApS
Bramsnæs Brolægning Eftf. ApS
CVR 38841815Dystedvej 13, B, 4684 Holmegaard
I DRIFTAPSAnlæg af veje og motorvejeNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Bramsnæs Brolægning Eftf. ApS
Dystedvej 13, B, 4684 Holmegaard
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 09.08.2017 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | 1.915 | 1.650 | 2.422 | |
| — | -1.220 | -1.531 | -1.690 | -1.841 | |
| — | -36 | -45 | -45 | -140 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 77 | 178 | 340 | -86 | 441 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 71 | 174 | 335 | -93 | 436 | |
| -12 | -36 | -65 | 0 | -58 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 59 | 138 | 270 | -93 | 378 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 90 | 134 | 345 | 523 | 787 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 90 | 134 | 345 | 523 | 787 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 90 | 134 | 345 | 523 | 787 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 202 | 213 | 270 | 141 | 372 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 259 | 249 | 767 | 600 | 794 | |
| 461 | 462 | 1.037 | 741 | 1.166 | |
| 551 | 596 | 1.382 | 1.265 | 1.952 | |
| 0 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 9 | 146 | 416 | 324 | 702 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 59 | 196 | 466 | 374 | 752 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 12 | 48 | 113 | 62 | 119 | |
| 7 | 38 | 69 | 18 | 38 | |
| 473 | 313 | 733 | 812 | — | |
| 492 | 399 | 915 | 891 | 1.201 | |
| 492 | 399 | 915 | 891 | 1.201 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.952) og "Passiver i alt" (1.201) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.