Virksomheder › Murermester Kasper Rasmussen ApS
Murermester Kasper Rasmussen ApS
CVR 38898299Rødstensvej 6, 4780 Stege
I DRIFTAPSMurerarbejdeVordingborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Murermester Kasper Rasmussen ApS
Rødstensvej 6, 4780 Stege
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 395 | 83 | 1.642 | 2.459 | 2.770 | |
| — | -1.306 | -1.897 | -2.631 | -2.599 | |
| — | -26 | -10 | -25 | -53 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 271 | -1.249 | -265 | -197 | 118 | |
| — | — | 0 | 0 | 1 | |
| — | — | -48 | -74 | -179 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 272 | -1.249 | -313 | -270 | -61 | |
| -56 | 0 | -49 | -1 | -2 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 216 | -1.249 | -265 | -272 | -58 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 51 | 26 | 31 | 174 | 120 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 51 | 26 | 31 | 174 | 120 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 51 | 26 | 124 | 267 | 229 | |
| 103 | 0 | 140 | 184 | 157 | |
| 119 | 0 | 97 | 258 | 433 | |
| 275 | 209 | — | — | — | |
| 0 | — | 440 | 402 | 320 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 12 | 18 | 7 | 10 | 4 | |
| 674 | 428 | 969 | 1.358 | 1.067 | |
| 725 | 454 | 1.093 | 1.625 | 1.296 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 216 | -1.033 | 1 | -151 | -210 | |
| — | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 256 | -993 | 41 | -111 | -170 | |
| — | — | 49 | — | 2 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 36 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 36 | 0 | — | 0 | — | |
| — | 242 | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 56 | 0 | 2 | 0 | — | |
| 0 | — | 160 | 167 | 250 | |
| 99 | — | — | — | — | |
| 433 | 1.447 | 1.052 | 1.736 | 1.466 | |
| 469 | 1.447 | 1.052 | 1.736 | 1.466 | |
| ANDET | |||||
| — | — | 6 | 7 | 5 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.296) og "Passiver i alt" (1.466) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.