Virksomheder › AIM Solutions ApS
AIM Solutions ApS
CVR 38969048Felixvej 25, 4200 Slagelse
I DRIFTAPSTeknisk afprøvning og kontrolSlagelse
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › AIM Solutions ApS
Felixvej 25, 4200 Slagelse
Nøgletallene er fra perioden 2024-12 (01.01.2024 – 31.12.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.808 | 2.373 | 2.399 | 1.970 | 1.922 | |
| -1.636 | -1.729 | -1.581 | -1.675 | -1.620 | |
| -103 | -141 | -215 | -244 | -239 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | 504 | 591 | 47 | 62 | |
| — | — | — | 18 | 4 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 43 | 481 | 557 | 10 | 36 | |
| -10 | -101 | -115 | -1 | -8 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 32 | 380 | 442 | 11 | 43 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 241 | 665 | 880 | 636 | 396 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 241 | 665 | 880 | 636 | 396 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 241 | 665 | 880 | 636 | 396 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 492 | 404 | 621 | 666 | 581 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 600 | 500 | 483 | 463 | 540 | |
| 1.148 | 966 | 1.171 | 1.263 | 1.221 | |
| 1.389 | 1.631 | 2.050 | 1.899 | 1.618 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 397 | 377 | 420 | 410 | 460 | |
| 0 | 400 | 400 | 300 | 400 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 447 | 827 | 870 | 760 | 910 | |
| — | — | — | — | — | |
| 8 | 60 | 56 | 55 | 11 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 136 | 21 | 267 | 176 | 66 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 74 | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 210 | 21 | 267 | 176 | 66 | |
| 130 | 1 | 283 | 407 | 129 | |
| 107 | 114 | 107 | 111 | 115 | |
| 17 | 48 | 38 | 52 | 15 | |
| 5 | 49 | 119 | 0 | 37 | |
| 37 | 29 | 21 | 21 | 25 | |
| 429 | 480 | 290 | — | — | |
| 725 | 722 | 858 | 908 | 631 | |
| 934 | 743 | 1.125 | 1.084 | 697 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.618) og "Passiver i alt" (697) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 1.618 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.