Virksomheder › REMONDIS Danmark Holding ApS
REMONDIS Danmark Holding ApS
CVR 39018942Industrikrogen 18, 2635 Ishøj
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberIshøj
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › REMONDIS Danmark Holding ApS
Industrikrogen 18, 2635 Ishøj
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 0 | 473.308 | 441.237 | 387.925 | 344.860 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -14 | -60 | -43 | -42 | -50 | |
| 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | |
| -1.699 | -2.425 | -7.093 | -8.024 | -6.658 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 7.195 | -2.483 | 7.529 | 14.443 | 18.542 | |
| -37 | 0 | -641 | -641 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 7.158 | -2.483 | 8.170 | 13.802 | 18.542 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 3.144 | 2.784 | 2.787 | 1.960 | 1.134 | |
| 47.176 | 70.156 | 69.100 | 66.979 | 82.377 | |
| 137.551 | 98.785 | 90.940 | 79.806 | 76.473 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 185.175 | 169.780 | 160.243 | 150.650 | 159.707 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 14.724 | 14.724 | 29.388 | 51.895 | 68.945 | |
| — | — | 639 | 688 | 914 | |
| 86.343 | 81.692 | 68.876 | 57.297 | 50.345 | |
| 277 | 1.175 | 1.525 | 183 | 55 | |
| 3.451 | 5.800 | 1.058 | 769 | 681 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.484 | 22 | 54 | 80 | 1 | |
| 1.484 | 22 | 695 | 80 | 56 | |
| 16.208 | 14.746 | 30.083 | 51.975 | 69.001 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -125.668 | -128.151 | -119.981 | -106.179 | -87.637 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -125.618 | -128.101 | -119.931 | -106.129 | -87.587 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 11.827 | 2.256 | 7.257 | 4.529 | 5.902 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 11.441 | 2.136 | 0 | — | — | |
| 141.485 | 142.812 | 149.972 | 158.062 | 156.539 | |
| 9.573 | 8.958 | 1.992 | 0 | — | |
| 27.440 | 42.789 | 16.684 | 25.704 | 57.660 | |
| 37 | 0 | 229 | 1.408 | 0 | |
| 304 | 35 | 42 | 42 | 49 | |
| — | — | — | — | — | |
| 141.826 | 142.847 | 150.014 | 158.104 | 156.588 | |
| 141.826 | 142.847 | 150.014 | 158.104 | 156.588 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, stor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (69.001) og "Passiver i alt" (156.588) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.