Virksomheder › PCM Engineering ApS
PCM Engineering ApS
CVR 39070995Løjt Svinget 5, 6200 Aabenraa
OPLØSTEFTERERKLÆRINGAPSReparation og vedligeholdelse af færdige metalprodukterAabenraa
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › PCM Engineering ApS
Løjt Svinget 5, 6200 Aabenraa
Nøgletallene er fra perioden 2022-09 (01.10.2021 – 30.09.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-09 | 2019-09 | 2020-09 | 2021-09 | 2022-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 06.11.2017 | 01.10.2018 | 01.10.2019 | 01.10.2020 | 01.10.2021 |
Sluttdato | 30.09.2018 | 30.09.2019 | 30.09.2020 | 30.09.2021 | 30.09.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.296 | 1.063 | 2.202 | 3.027 | 1.303 | |
| -1.114 | -874 | -1.159 | -884 | -1.001 | |
| -6 | -18 | -21 | -28 | -38 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.176 | 171 | 1.022 | 2.115 | 264 | |
| 0 | 76 | 0 | — | 237 | |
| -11 | -145 | -12 | -33 | -6 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.165 | 93 | 936 | 2.058 | 495 | |
| -259 | -22 | -247 | -469 | -64 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 906 | 71 | 689 | 1.588 | 431 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 103 | 85 | 93 | 85 | 11 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 103 | 85 | 93 | 85 | 11 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 113 | 85 | 93 | 85 | 11 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 436 | 151 | 175 | 1.084 | 10 | |
| — | — | 1.406 | 2.990 | 1.609 | |
| — | 1.430 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.242 | 0 | 844 | 49 | 625 | |
| 1.728 | 1.658 | 2.432 | 4.130 | 2.244 | |
| 1.841 | 1.743 | 2.524 | 4.215 | 2.255 | |
| 5 | 5 | 40 | 40 | 40 | |
| 861 | 861 | 1.560 | 1.148 | 1.579 | |
| — | 70 | 0 | 2.000 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 911 | 981 | 1.600 | 3.188 | 1.619 | |
| — | 23 | 0 | — | — | |
| 7 | 0 | — | — | 4 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 369 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 174 | 0 | — | — | |
| 260 | 313 | 193 | 602 | 60 | |
| 91 | 186 | 84 | 28 | 157 | |
| 563 | 89 | 648 | 378 | 46 | |
| 923 | 762 | 924 | 1.027 | 632 | |
| 923 | 762 | 924 | 1.027 | 632 | |
| ANDET | |||||
| — | 3 | 3 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.255) og "Passiver i alt" (632) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.