Virksomheder › Penbyg A/S
Penbyg A/S
CVR 39111152Urtehaven 54, 2500 Valby
I DRIFTA/STømrer- og bygningssnedkeraktiviteterKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
6.544' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
1.192' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
3.560' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
2.984' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Viser 1–5 af 8 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.01.2025 – 31.12.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.305 | 2.769 | 2.842 | — | 7.114 | |
| -1.282 | -1.659 | -2.582 | -4.645 | -5.437 | |
| -87 | -160 | -160 | -122 | -122 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 936 | 951 | 100 | 655 | 1.555 | |
| — | 5 | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | -0 | — | -19 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 910 | 942 | 100 | 654 | 1.536 | |
| — | -202 | -24 | -116 | -344 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 707 | 740 | 76 | 538 | 1.192 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 115 | 252 | 112 | 30 | 293 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 115 | 252 | 112 | 30 | 357 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 154 | 386 | 258 | 180 | 511 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 14 | 1.911 | 1.206 | 2.091 | 695 | |
| — | — | — | — | 4 | |
| — | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 3.351 | 744 | 1.129 | 2.660 | 4.405 | |
| 3.740 | 3.870 | 3.682 | 5.676 | 6.033 | |
| 3.894 | 4.256 | 3.939 | 5.855 | 6.544 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 1.114 | 1.854 | 2.130 | 1.868 | 2.685 | |
| 200 | 200 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.814 | 2.554 | 2.630 | 2.368 | 3.560 | |
| — | — | — | — | 1 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 193 | 7 | 108 | 720 | 720 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 116 | 346 | |
| 108 | 362 | 526 | 1.803 | 891 | |
| 912 | — | — | — | — | |
| 2.080 | 1.702 | 1.310 | 3.488 | 2.984 | |
| 2.080 | 1.702 | 1.310 | 3.488 | 2.984 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 4 | 4 | 10 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (6.544) og "Passiver i alt" (2.984) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
