Virksomheder › Kasa Maler-Entreprise ApS
Kasa Maler-Entreprise ApS
CVR 39161095Støberivej 14, 3660 Stenløse
I DRIFTAPSMaleraktiviteterEgedal
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Kasa Maler-Entreprise ApS
Støberivej 14, 3660 Stenløse
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 4.198 | 3.718 | 4.378 | 5.145 | 5.164 | |
| -3.641 | -3.322 | -3.857 | -4.152 | -4.194 | |
| -24 | -34 | -22 | -13 | -3 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 533 | 362 | 499 | 980 | 968 | |
| — | 5 | 0 | 2 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 520 | 366 | 499 | 981 | 968 | |
| -116 | -81 | -110 | -218 | -213 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 404 | 285 | 389 | 764 | 755 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 43 | 38 | 16 | 3 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 43 | 38 | 16 | 3 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 43 | 38 | 51 | 38 | 0 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 312 | 388 | 812 | 2.687 | 2.338 | |
| 3.064 | 1.930 | 1.130 | 258 | 476 | |
| — | — | 97 | 7 | 44 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 237 | 18 | 549 | 205 | 80 | |
| 3.744 | 2.481 | 2.611 | 3.182 | 3.126 | |
| 3.787 | 2.519 | 2.662 | 3.220 | 3.126 | |
| 183 | 183 | 183 | 183 | 183 | |
| 818 | 818 | 818 | 818 | 818 | |
| 404 | 285 | 389 | 764 | 755 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.404 | 1.285 | 1.389 | 1.764 | 1.755 | |
| — | 2 | 5 | 5 | 0 | |
| — | — | — | — | 7 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 328 | 108 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 328 | 108 | 0 | — | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 1 | 5 | 9 | 0 | — | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 138 | 139 | 128 | 146 | 551 | |
| 1.899 | 941 | — | — | — | |
| 2.055 | 1.126 | 1.273 | 1.457 | 1.364 | |
| 2.384 | 1.234 | 1.273 | 1.457 | 1.364 | |
| ANDET | |||||
| 10 | 9 | 9 | 10 | 9 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.126) og "Passiver i alt" (1.364) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.