Virksomheder › Constellation ApS
Constellation ApS
CVR 39165139Hurdlevej 2, 2930 Klampenborg
I DRIFTAPSFormidlingsaktiviteter inden for godstransportGentofte
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Constellation ApS
Hurdlevej 2, 2930 Klampenborg
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.12.2017 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 97 | -182 | 5.277 | 17.563 | 260 | |
| — | — | -1.062 | -2.650 | -1.584 | |
| -7 | -7 | -153 | -153 | -153 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 89 | -190 | 4.063 | 14.760 | -1.476 | |
| 3 | 2 | 6 | 38 | 31 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 92 | -200 | 4.065 | 14.791 | -1.602 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 59 | -199 | 3.166 | 11.492 | -1.307 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 30 | 22 | 657 | 529 | 376 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 30 | 22 | 657 | 529 | 376 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 70 | 22 | 657 | 564 | 412 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 30.638 | 131 | |
| 2 | 0 | 65 | 0 | — | |
| — | 45 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 82 | 163 | 2.774 | 435 | 3.134 | |
| 120 | 208 | 3.116 | 31.478 | 3.598 | |
| 190 | 230 | 3.772 | 32.042 | 4.010 | |
| 50 | 51 | 51 | 51 | 51 | |
| 59 | -140 | 575 | 67 | 1.260 | |
| — | — | 2.500 | 12.000 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 109 | -40 | 3.126 | 12.118 | 1.311 | |
| — | — | — | — | 282 | |
| 0 | 0 | 12 | 13 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | 18 | 0 | 673 | 2.598 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | 0 | |
| 33 | 0 | 237 | 3.298 | 0 | |
| 30 | 84 | 15 | 15.656 | 20 | |
| 18 | 126 | 382 | 285 | 82 | |
| 81 | 271 | 635 | 19.911 | 2.699 | |
| 81 | 271 | 635 | 19.911 | 2.699 | |
| ANDET | |||||
| — | — | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (4.010) og "Passiver i alt" (2.699) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.