Virksomheder › N.C. Ransborg´s Eftf. A/S
N.C. Ransborg´s Eftf. A/S
CVR 39172909Egebjergvej 21, 7830 Vinderup
OPLØSTEFTERFUSIONA/SMurereHolstebro
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › N.C. Ransborg´s Eftf. A/S
Egebjergvej 21, 7830 Vinderup
Nøgletallene er fra perioden 2022-09 (01.10.2021 – 30.09.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-09 | 2019-09 | 2020-09 | 2021-09 | 2022-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 15.12.2017 | 01.10.2018 | 01.10.2019 | 01.10.2020 | 01.10.2021 |
Sluttdato | 30.09.2018 | 30.09.2019 | 30.09.2020 | 30.09.2021 | 30.09.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 581 | 781 | 607 | 1.179 | 1.096 | |
| -1.758 | -2.734 | -2.707 | -3.172 | -3.332 | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 366 | — | — | 577 | 478 | |
| 2 | 7 | 29 | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 278 | — | — | 656 | 564 | |
| -64 | -38 | -73 | -145 | -124 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 214 | 118 | 259 | 511 | 439 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 535 | 515 | 494 | 474 | 454 | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.483 | 1.568 | 1.418 | 1.145 | 893 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.483 | 1.568 | 1.418 | 1.145 | 893 | |
| 31 | 37 | 34 | 34 | 39 | |
| 1.141 | 2.389 | 556 | 946 | 1.171 | |
| — | — | 577 | 3.007 | 2.304 | |
| 9 | 89 | 18 | 30 | 62 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 788 | 0 | 1.159 | 32 | 0 | |
| 1.969 | 3.086 | 2.346 | 4.048 | 3.615 | |
| 3.452 | 4.655 | 3.764 | 5.194 | 4.508 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 214 | 332 | 591 | 1.102 | 1.542 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 714 | 832 | 1.091 | 1.602 | 2.042 | |
| — | — | — | — | — | |
| 28 | 77 | 54 | 47 | 8 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 629 | 270 | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 532 | 95 | 781 | 434 | |
| 1.545 | 261 | 0 | 26 | 126 | |
| — | — | — | 824 | 368 | |
| — | — | — | — | 66 | |
| 37 | — | — | — | — | |
| 454 | 1.775 | 803 | 324 | 572 | |
| 675 | 532 | 1.192 | 1.013 | 742 | |
| 2.710 | 3.746 | 2.523 | 2.763 | 2.025 | |
| 2.710 | 3.746 | 2.618 | 3.545 | 2.459 | |
| ANDET | |||||
| 6 | 7 | 8 | 9 | 8 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (4.508) og "Passiver i alt" (2.459) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 4.508 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.