Virksomheder › H.H.S. & Co. Aps
H.H.S. & Co. Aps
CVR 39617366Gåsdalvej 12, 6920 Videbæk
I DRIFTAPSFremstilling af strikkede og hæklede beklædningsartiklerRingkøbing-Skjern
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › H.H.S. & Co. Aps
Gåsdalvej 12, 6920 Videbæk
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.500 | 2.204 | 3.804 | 2.866 | 2.445 | |
| -1.152 | -1.281 | -1.551 | -1.814 | -1.844 | |
| -95 | -101 | -138 | -154 | -190 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 253 | 823 | 2.116 | 898 | 411 | |
| 4 | 23 | 7 | 13 | 2 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 112 | 514 | 1.912 | 725 | 133 | |
| — | — | — | — | -31 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 85 | 401 | 1.488 | 563 | 102 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 585 | 519 | 449 | 379 | 309 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 585 | 519 | 449 | 379 | 309 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 122 | 87 | 56 | 178 | 134 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 122 | 87 | 205 | 330 | 482 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 707 | 606 | 699 | 754 | 900 | |
| 955 | 1.095 | 2.261 | 2.562 | 3.868 | |
| 598 | 815 | 1.131 | 1.436 | 1.514 | |
| 7 | 13 | 6 | 0 | — | |
| 86 | 228 | 430 | 549 | 583 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 965 | 1.781 | 2.671 | 831 | 142 | |
| 3.122 | 4.302 | 6.622 | 5.713 | 6.889 | |
| 3.829 | 4.908 | 7.322 | 6.467 | 7.789 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 919 | 1.320 | 2.147 | 2.500 | 2.602 | |
| — | — | 550 | 210 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 969 | 1.370 | 2.747 | 2.760 | 2.652 | |
| — | — | — | — | — | |
| 22 | 21 | 25 | 35 | 48 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 1.919 | 1.641 | 1.440 | 1.200 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 1.817 | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.817 | 1.919 | 1.641 | 1.440 | 1.200 | |
| 19 | 14 | 0 | 630 | 409 | |
| 275 | 131 | 277 | 400 | 320 | |
| — | — | — | — | 1.769 | |
| 21 | 0 | — | — | — | |
| 382 | 278 | 703 | 366 | 658 | |
| 324 | 1.020 | 1.449 | 660 | — | |
| 1.021 | 1.599 | 2.909 | 2.233 | 3.889 | |
| 2.837 | 3.518 | 4.550 | 3.673 | 5.089 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.789) og "Passiver i alt" (5.089) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 7.789 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.