Virksomheder › Tandlægeselskabet GS ApS
Tandlægeselskabet GS ApS
CVR 39842041Østre Kirkevej 25, 7400 Herning
I DRIFTAPSTandlægers aktiviteterHerning
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Tandlægeselskabet GS ApS
Østre Kirkevej 25, 7400 Herning
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.478 | 1.511 | 1.696 | 1.680 | 1.888 | |
| -634 | -655 | -702 | -685 | -795 | |
| -140 | -140 | -140 | -140 | -140 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 703 | 716 | 853 | 855 | 953 | |
| — | — | 1 | 2 | 4 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 668 | 684 | 831 | 855 | 953 | |
| -236 | -203 | -78 | -232 | -196 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 432 | 481 | 753 | 622 | 757 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 983 | 843 | 702 | 562 | 421 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 983 | 843 | 702 | 562 | 421 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.186 | 2.194 | 2.201 | 2.224 | 2.194 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 50 | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 378 | 187 | 648 | 349 | 280 | |
| 378 | 237 | 648 | 349 | 955 | |
| 2.564 | 2.430 | 2.849 | 2.574 | 3.149 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 603 | 966 | 1.719 | 2.207 | 2.805 | |
| — | 118 | 0 | 135 | 159 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 653 | 1.134 | 1.769 | 2.392 | 3.014 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| — | — | 75 | 113 | 100 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 1.597 | 920 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.742 | 1.103 | — | — | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 137 | 100 | 29 | 36 | 0 | |
| — | — | 9 | 9 | 8 | |
| 32 | 94 | — | — | — | |
| 169 | 194 | 1.005 | 69 | 35 | |
| — | — | 1.005 | 69 | 35 | |
| ANDET | |||||
| — | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.149) og "Passiver i alt" (35) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.