Virksomheder › Love of Taste ApS
Love of Taste ApS
CVR 40549404Elmedalsvej 8, 4200 Slagelse
I DRIFTAPSServering af mad i restauranter og caféerSlagelse
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
7.877' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-06
Årets resultat
2.575' DKK
1.000 kr. · 2025-06
Egenkapital
2.685' DKK
1.000 kr. · 2025-06
Kortfristet gæld i alt
4.362' DKK
1.000 kr. · 2025-06
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Viser 1–5 af 6 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.07.2024 – 30.06.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.838 | 9.534 | 11.065 | 13.067 | 18.108 | |
| -4.821 | -8.859 | -9.729 | -10.537 | -13.890 | |
| -1.072 | -1.155 | -1.282 | -1.230 | -910 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -3.054 | -481 | 55 | 1.284 | 3.307 | |
| — | — | — | 1 | 5 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -3.493 | -946 | -104 | 1.224 | 3.312 | |
| -768 | -204 | -18 | -278 | -737 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -2.725 | -743 | -86 | 946 | 2.575 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 1.494 | 1.183 | 802 | 446 | 348 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 3.816 | 3.318 | 2.218 | 1.077 | 939 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.638 | 4.140 | 3.041 | 1.899 | 1.761 | |
| 263 | 473 | 527 | 766 | 1.195 | |
| 53 | 732 | 216 | 266 | 600 | |
| — | — | — | — | 16 | |
| 1.228 | 499 | 758 | 511 | 188 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.077 | 1.427 | 389 | 2.233 | 4.001 | |
| 3.422 | 4.029 | 2.079 | 3.821 | 6.115 | |
| 8.060 | 8.169 | 5.120 | 5.720 | 7.877 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -5.991 | -6.734 | -86 | 60 | 35 | |
| — | — | — | 800 | 2.600 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -5.941 | -6.684 | -36 | 910 | 2.685 | |
| — | — | — | — | 87 | |
| 148 | 106 | 55 | 5 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 11.342 | 11.796 | 2.855 | 1.392 | 0 | |
| 117 | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 11.460 | 11.796 | 2.888 | 1.754 | 829 | |
| 386 | 311 | 153 | 464 | 702 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 672 | 881 | 992 | 1.870 | 1.740 | |
| 1.335 | 1.759 | 1.069 | — | — | |
| 2.394 | 2.951 | 2.213 | 3.051 | 4.362 | |
| 13.853 | 14.747 | 5.101 | 4.805 | 5.191 | |
| ANDET | |||||
| 14 | 20 | 20 | 21 | 25 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.877) og "Passiver i alt" (5.191) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 7.877 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
