Virksomheder › One Way Software ApS
One Way Software ApS
CVR 40607617Lyshøjen 14, A, 8520 Lystrup
I DRIFTAPSComputerprogrammeringAarhus
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › One Way Software ApS
Lyshøjen 14, A, 8520 Lystrup
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 629 | 336 | 198 | 267 | 354 | |
| -153 | -69 | -37 | -25 | -46 | |
| -209 | -209 | -209 | -200 | -200 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 267 | 59 | -49 | 42 | 100 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| -13 | -18 | -4 | -5 | -0 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 254 | 40 | -52 | 37 | 110 | |
| -57 | -10 | -11 | -8 | -24 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 197 | 30 | -41 | 29 | 86 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 800 | 600 | 400 | 200 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 800 | 600 | 400 | 200 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 18 | 9 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 18 | 9 | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 818 | 609 | 400 | 200 | 0 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 211 | 171 | 126 | 87 | 316 | |
| — | — | — | 38 | 127 | |
| — | — | 37 | 9 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 2.169 | 341 | 370 | 595 | 603 | |
| 2.379 | 512 | 533 | 729 | 1.047 | |
| 3.197 | 1.121 | 933 | 929 | 1.047 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -1.803 | 736 | 695 | 724 | 810 | |
| 2.000 | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.756 | 786 | 745 | 774 | 860 | |
| — | — | — | — | 1 | |
| 176 | 131 | 86 | 42 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | 11 | 29 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 102 | 55 | 34 | 52 | 68 | |
| 9 | 8 | 19 | 9 | 9 | |
| 155 | 121 | 15 | 25 | 83 | |
| 266 | 204 | 102 | 113 | 187 | |
| 266 | 204 | 102 | 113 | 187 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.047) og "Passiver i alt" (187) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.