Virksomheder › Egedal Tandlægerne ApS
Egedal Tandlægerne ApS
CVR 40608494Dronning Dagmars Vej 210, 3650 Ølstykke
I DRIFTAPSTandlægers aktiviteterEgedal
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Egedal Tandlægerne ApS
Dronning Dagmars Vej 210, 3650 Ølstykke
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 6.387 | 5.857 | 5.864 | 11.570 | 11.129 | |
| — | -4.711 | -5.605 | -11.176 | -9.722 | |
| -680 | -720 | -1.410 | -1.935 | -1.842 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.068 | 426 | -1.212 | -1.649 | -436 | |
| — | — | 2 | 2 | 0 | |
| — | -26 | -10 | -61 | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 958 | 328 | -1.533 | -2.200 | -953 | |
| -218 | -53 | -12 | -43 | -69 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 740 | 275 | -1.545 | -2.157 | -884 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 2.030 | 1.587 | 3.579 | 3.997 | 3.027 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.030 | 1.587 | 3.818 | 4.168 | 3.233 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 674 | 2.604 | 4.368 | 3.508 | 3.053 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 674 | 4.335 | 4.977 | 3.969 | 3.368 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.777 | 6.214 | 9.134 | 8.371 | 6.851 | |
| — | 150 | 190 | 160 | 160 | |
| 128 | 184 | 230 | 277 | 189 | |
| 714 | 0 | — | — | — | |
| 8 | 0 | 155 | 243 | 109 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.800 | 1.863 | 1.073 | 158 | 34 | |
| 2.657 | 2.441 | 1.713 | 932 | 608 | |
| 5.433 | 8.655 | 10.848 | 9.303 | 7.459 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 1.376 | 1.651 | 106 | -2.051 | -2.935 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.416 | 1.691 | 146 | -2.011 | -2.895 | |
| — | 12 | 0 | — | — | |
| 54 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 2.216 | — | — | — | — | |
| — | 5.072 | 8.183 | 9.357 | 8.331 | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 2.216 | 5.072 | 8.183 | 9.357 | 8.331 | |
| — | 1.282 | 1.411 | 146 | 119 | |
| — | 0 | — | — | — | |
| 425 | — | — | — | 952 | |
| 222 | 119 | 119 | — | — | |
| 111 | 228 | 676 | 168 | 201 | |
| 989 | — | — | — | — | |
| 1.747 | 1.892 | 2.519 | 1.957 | 2.023 | |
| 3.963 | 6.964 | 10.702 | 11.314 | 10.354 | |
| ANDET | |||||
| 7 | 7 | 8 | 14 | 13 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.459) og "Passiver i alt" (10.354) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.