Virksomheder › Malerfirmaet Bruun & Co. ApS
Malerfirmaet Bruun & Co. ApS
CVR 41005130Postparken 21, 2770 Kastrup
I DRIFTAPSMaleraktiviteterTårnby
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Malerfirmaet Bruun & Co. ApS
Postparken 21, 2770 Kastrup
Nøgletallene er fra perioden 2025-09 (01.10.2024 – 30.09.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 | 2025-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 | 01.10.2024 |
Sluttdato | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 | 30.09.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 220 | 155 | 171 | 120 | -38 | |
| -209 | -147 | -166 | -117 | -69 | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 11 | 8 | 5 | 3 | -107 | |
| — | — | — | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 11 | 8 | 5 | 3 | -108 | |
| -2 | -2 | -1 | -1 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 9 | 6 | 4 | 2 | -108 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 2 | 2 | 0 | 147 | 84 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Andre tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 6 | 24 | 54 | 44 | 5 | |
| 114 | 151 | 169 | 191 | 89 | |
| 114 | 151 | 169 | 191 | 89 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| -4 | 2 | 6 | 8 | -99 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 36 | 42 | 46 | 48 | -59 | |
| 1 | 0 | 0 | — | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | 1 | 2 | 2 | 1 | |
| 46 | 7 | 12 | 37 | 17 | |
| 31 | — | — | — | — | |
| 79 | 109 | 123 | 143 | 148 | |
| 79 | 109 | 123 | 143 | 148 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (89) og "Passiver i alt" (148) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.