Virksomheder › AVK Precision Castings A/S
AVK Precision Castings A/S
CVR 41214902Holmagervej 2, 8543 Hornslet
I DRIFTA/SFremstilling af andre haner og ventilerSyddjurs
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › AVK Precision Castings A/S
Holmagervej 2, 8543 Hornslet
Nøgletallene er fra perioden 2025-09 (01.10.2024 – 30.09.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 | 2025-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 | 01.10.2024 |
Sluttdato | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 | 30.09.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | — | 0 | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -21 | -20 | -5 | 0 | -2.541 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -21 | — | -5 | 0 | -4.570 | |
| 3 | 10 | 14 | 16 | 1 | |
| -1 | 0 | 0 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -19 | -10 | 6 | 12 | -4.676 | |
| -4 | -2 | -1 | -3 | -1.029 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -15 | -8 | 5 | 9 | -3.647 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 808 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | 808 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | 6 | |
| 441 | 441 | 439 | 450 | 0 | |
| 6 | 0 | 0 | — | 1.355 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
Likvide midler | — | — | — | — | — |
| 451 | 443 | 439 | 450 | 1.362 | |
| 451 | 443 | 439 | 450 | 2.169 | |
| 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | |
| -9 | -17 | -12 | -3 | -3.650 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 441 | 433 | 438 | 447 | -3.200 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | — | |
| 0 | — | — | — | 4.415 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | 1 | 3 | 0 | |
| 10 | 10 | 10 | — | 750 | |
Anden gæld | — | — | — | — | — |
| 10 | 10 | 1 | 3 | 5.370 | |
| 10 | 10 | 1 | 3 | 5.370 | |
| ANDET | |||||
| 0 | — | — | — | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.169) og "Passiver i alt" (5.370) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.