Virksomheder › Malerfirmaet Struer ApS
Malerfirmaet Struer ApS
CVR 41847433Fabersvej 94, 7500 Holstebro
I DRIFTAPSMaleraktiviteterHolstebro
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Malerfirmaet Struer ApS
Fabersvej 94, 7500 Holstebro
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 09.11.2020 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.321 | 3.907 | 2.029 | 3.525 | 4.837 | |
| -2.451 | -3.083 | -3.720 | -3.283 | -4.370 | |
| -175 | -25 | -25 | -25 | -20 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 695 | 798 | -1.717 | 216 | 448 | |
| — | — | — | — | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 688 | 781 | -1.745 | 121 | 345 | |
| -152 | — | -31 | -34 | -81 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 536 | 609 | -1.714 | 155 | 426 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 40 | 93 | 67 | 42 | 119 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 40 | 93 | 67 | 42 | 119 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 40 | 93 | 76 | 50 | 128 | |
| — | — | — | 167 | 176 | |
| 1.867 | 2.715 | 1.247 | 695 | 1.368 | |
| 40 | 0 | — | — | — | |
Andre tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 680 | 1.003 | 0 | — | — | |
| 2.766 | 3.863 | 1.252 | 1.210 | 2.092 | |
| 2.806 | 3.956 | 1.328 | 1.260 | 2.220 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| — | 209 | -1.506 | -1.351 | -925 | |
| 536 | 400 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 576 | 649 | -1.466 | -1.311 | -885 | |
| — | — | 5 | 39 | 120 | |
| 2 | 25 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 48 | — | 461 | 237 | 237 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 395 | 483 | 599 | |
| 149 | 0 | — | — | — | |
| 1.413 | 1.302 | 909 | 706 | 878 | |
| 617 | 1.831 | — | — | — | |
| 2.228 | 3.282 | 2.794 | 2.571 | 3.105 | |
| 2.228 | 3.282 | 2.794 | 2.571 | 3.105 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 7 | 8 | 7 | 8 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.220) og "Passiver i alt" (3.105) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.