Virksomheder › Motorgaarden Skals ApS
Motorgaarden Skals ApS
CVR 42004170Nederhedevej 9, 8832 Skals
I DRIFTAPSDetailhandel med motorcykler samt reservedele og tilbehør dertilViborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Motorgaarden Skals ApS
Nederhedevej 9, 8832 Skals
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 28.12.2020 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -20 | 366 | 632 | 553 | 742 | |
| -7 | -155 | -524 | -368 | -505 | |
| -14 | -22 | -22 | -22 | -30 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -41 | 189 | 86 | 163 | 207 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -70 | 161 | 44 | 114 | 170 | |
| -15 | -36 | -11 | -28 | -40 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -55 | 125 | 33 | 86 | 130 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 54 | 41 | 29 | 59 | 38 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 127 | 105 | 84 | 105 | 75 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 127 | 105 | 84 | 105 | 75 | |
| 429 | 891 | 1.329 | 1.035 | 1.286 | |
| 17 | 48 | 90 | 6 | 174 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 7 | 0 | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | — | 9 | |
| 514 | 975 | 1.445 | 1.061 | 1.504 | |
| 641 | 1.080 | 1.529 | 1.166 | 1.578 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | |
| -55 | 70 | 104 | 190 | 320 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -15 | 110 | 144 | 230 | 360 | |
| 15 | 0 | — | — | — | |
| — | 3 | 4 | 6 | 6 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 524 | 483 | 594 | 14 | 263 | |
| — | 18 | 28 | 25 | 36 | |
| 20 | 127 | 372 | 359 | 302 | |
| 112 | 340 | — | — | — | |
| 656 | 967 | 1.381 | 930 | 1.213 | |
| 656 | 967 | 1.381 | 930 | 1.213 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.578) og "Passiver i alt" (1.213) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.