Virksomheder › Malerfirmaet Lyngs ApS
Malerfirmaet Lyngs ApS
CVR 42397288Løjtegårdsvej 157, 2770 Kastrup
I DRIFTAPSMaleraktiviteterTårnby
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
3.216' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
921' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
1.601' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
1.615' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.825 | 2.989 | 3.701 | 3.613 | 4.841 | |
| -3.093 | -2.786 | -2.672 | -2.965 | -3.619 | |
| -15 | -26 | 0 | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -284 | 177 | 1.029 | — | — | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — | — |
| -4 | -2 | -0 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -288 | 174 | 1.029 | 642 | 1.189 | |
| -59 | -39 | -229 | -145 | -268 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -229 | 136 | 800 | 497 | 921 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 45 | 0 | 0 | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 45 | 0 | 0 | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 75 | 30 | 33 | 33 | 34 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 304 | 121 | 321 | 512 | 722 | |
| — | 230 | 290 | 41 | 43 | |
| 38 | 0 | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 458 | 527 | 1.479 | 1.429 | 2.326 | |
| 1.187 | 1.058 | 2.169 | 2.194 | 3.182 | |
| 1.262 | 1.089 | 2.202 | 2.227 | 3.216 | |
| 65 | 65 | 65 | 65 | 65 | |
| 92 | 228 | 573 | 616 | 36 | |
| — | 0 | 455 | 455 | 1.500 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 157 | 293 | 1.093 | 1.136 | 1.601 | |
| 59 | 20 | 0 | — | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | 225 | 145 | 230 | |
| 114 | 97 | 21 | 31 | 39 | |
| 990 | — | 864 | — | — | |
| 1.104 | 796 | 1.109 | 1.091 | 1.615 | |
| 1.104 | 796 | 1.109 | 1.091 | 1.615 | |
| ANDET | |||||
| 6 | 5 | 5 | 7 | 7 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.216) og "Passiver i alt" (1.615) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
