Virksomheder › Conscious Consulting ApS
Conscious Consulting ApS
CVR 42404306Plejlstien 11, 4030 Tune
I DRIFTAPSVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivningGreve
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Conscious Consulting ApS
Plejlstien 11, 4030 Tune
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 19.05.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 10.914 | 15.592 | 12.394 | 18.307 | |
| -5.498 | -9.361 | -9.402 | -11.490 | |
Afskrivninger | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 5.416 | 6.230 | 2.992 | 6.816 | |
| — | — | 7 | 6 | |
| — | — | — | -58 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 5.398 | 6.139 | 2.883 | 6.764 | |
| -1.206 | -1.370 | -658 | -1.496 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 4.193 | 4.768 | 2.225 | 5.269 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| 2.673 | 2.744 | 3.040 | 2.749 | |
| — | — | 248 | — | |
| 6 | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 4.122 | 8.497 | 1.809 | 9.492 | |
| 6.813 | 11.350 | 5.170 | 12.643 | |
| 6.813 | 11.350 | 5.170 | 12.643 | |
| 40 | 40 | 40 | 40 | |
| 43 | 311 | 2.536 | 4.148 | |
| 4.150 | 4.500 | 0 | 2.245 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 4.233 | 4.851 | 2.576 | 6.433 | |
| — | — | — | 12 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
| — | 2.364 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| 1.206 | 1.370 | 683 | 1.508 | |
| 56 | 93 | 707 | 407 | |
| 1.319 | — | — | — | |
| 2.581 | 6.499 | 2.594 | 6.211 | |
| 2.581 | 6.499 | 2.594 | 6.211 | |
| ANDET | ||||
| 3 | 7 | 9 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (12.643) og "Passiver i alt" (6.211) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.