Virksomheder › Plast1 Holding ApS
Plast1 Holding ApS
CVR 42728136Usserød Kongevej 132, 2970 Hørsholm
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberHørsholm
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
194.192' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
14.283' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
65.260' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
41.814' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | 1.444 | 1.923 | 1.935 | 1.972 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 0 | -2.228 | -254 | -523 | -822 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | -2.228 | -254 | -523 | -822 | |
| — | 0 | 0 | 382 | 5 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| — | 7.374 | 46.109 | 93.463 | 12.110 | |
| 0 | -1.596 | -1.826 | -3.195 | -2.173 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 0 | 8.971 | 47.936 | 96.658 | 14.283 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | 125.330 | 212.689 | 191.764 | 191.764 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 40 | 39 | 2.278 | 0 | |
| 40 | 821 | 19 | 106 | 145 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 1.501 | 5.747 | 111 | |
| 40 | 2.457 | 3.435 | 12.626 | 2.429 | |
| 40 | 127.787 | 216.124 | 204.390 | 194.192 | |
| 40 | 51 | 51 | 51 | 51 | |
| — | 36.228 | 58.899 | 50.557 | 62.609 | |
| — | — | — | — | 2.600 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 40 | 36.278 | 79.875 | 50.608 | 65.260 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 71.261 | 65.536 | 106.079 | 87.118 | |
| — | 8.736 | 0 | — | — | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 79.997 | 91.568 | 106.079 | 87.118 | |
| — | 1.112 | 200 | 202 | 19.987 | |
| — | 9.540 | 44.420 | 46.719 | 20.750 | |
| — | 422 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 438 | 60 | 125 | 1.077 | |
| — | 0 | — | — | — | |
| — | 11.512 | 44.681 | 47.704 | 41.814 | |
| — | 91.509 | 136.249 | 153.782 | 128.932 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, stor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (194.192) og "Passiver i alt" (128.932) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 194.192 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
