Virksomheder › Ejendomsmæglerfirmaet Stender A/S
Ejendomsmæglerfirmaet Stender A/S
CVR 43374303Storegade 66, 4780 Stege
I DRIFTA/SEjendomsmægleres aktiviteterVordingborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Ejendomsmæglerfirmaet Stender A/S
Storegade 66, 4780 Stege
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 1.954 | 2.505 | 2.662 | 2.599 | |
| -2.257 | -1.538 | -2.134 | -1.717 | |
| -87 | -87 | -87 | -77 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| -389 | 881 | 442 | 805 | |
| 4 | 36 | 12 | 28 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| -395 | 890 | 324 | 681 | |
| -86 | -197 | -75 | -151 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| -309 | 693 | 249 | 531 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
| 693 | 616 | 539 | 462 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 693 | 616 | 539 | 462 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 19 | 10 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 19 | 10 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 712 | 626 | 539 | 462 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| 18 | 111 | 22 | 13 | |
| 877 | 1.046 | 470 | 844 | |
| 84 | 0 | 61 | 75 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 16 | 710 | 1 | 383 | |
| — | 1.867 | 1.039 | 1.448 | |
| 1.707 | 2.493 | 1.578 | 1.910 | |
| 400 | 400 | 400 | 400 | |
| 91 | 284 | -25 | 506 | |
| — | 500 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 491 | 1.184 | 375 | 906 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
| 83 | 134 | 116 | 100 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
| 357 | 0 | — | — | |
| — | — | 253 | 77 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
| 357 | 0 | 154 | 4 | |
Selskabsskat | — | — | — | — |
| 151 | 470 | 445 | 404 | |
Anden gæld | — | — | — | — |
| 776 | 1.175 | 1.087 | 905 | |
| 1.133 | 1.175 | 1.087 | 905 | |
| ANDET | ||||
| 6 | 4 | 4 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.910) og "Passiver i alt" (905) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.