Virksomheder › MJ-Technics ApS
MJ-Technics ApS
CVR 43565699Enggårdsvej 17, 9530 Støvring
I DRIFTAPSFremstilling af maskiner til føde-, drikke- og tobaksvareindustrienRebild
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
411' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
127' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
262' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
149' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 10.10.2022 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 751 | 559 | 739 | |
| -632 | -556 | -575 | |
Afskrivninger | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 119 | 3 | 164 | |
| 1 | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 120 | 1 | 164 | |
| -26 | -1 | -36 | |
Andre skatter | — | — | — |
| 94 | 1 | 127 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| — | — | 16 | |
| — | 69 | 0 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — |
Andre tilgodehavender | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — |
| 212 | 146 | 394 | |
| 212 | 214 | 411 | |
| 212 | 214 | 411 | |
| 40 | 40 | 40 | |
| 94 | 94 | 222 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 134 | 134 | 262 | |
Udskudt skat | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — |
| 26 | 1 | 24 | |
| — | 10 | 0 | |
Anden gæld | — | — | — |
| 79 | 80 | 149 | |
| 79 | 80 | 149 | |
| ANDET | |||
| 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (411) og "Passiver i alt" (149) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
