Virksomheder › Fasanen Pizza ApS
Fasanen Pizza ApS
CVR 43673904Fasanvej 1, 4600 Køge
I DRIFTAPSServering af mad i restauranter og caféerKøge
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
658' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
-89' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
26' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
510' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 29.11.2022 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 1.007 | 1.192 | 1.016 | |
| -547 | -1.071 | -851 | |
| -149 | -149 | -164 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 311 | -27 | 2 | |
| — | 0 | 0 | |
| — | -67 | -131 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 219 | -94 | -128 | |
| -50 | 0 | -39 | |
Andre skatter | — | — | — |
| 169 | -94 | -89 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
| 171 | 143 | 114 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 171 | 143 | 114 | |
Grunde og bygninger | — | — | — |
| — | 360 | 300 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 480 | 360 | 300 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 756 | 607 | 518 | |
| 36 | 34 | 28 | |
| 65 | 25 | 32 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — |
Andre tilgodehavender | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — |
| 57 | 61 | 16 | |
| 159 | 119 | 140 | |
| 915 | 726 | 658 | |
| 40 | 40 | 40 | |
| 169 | 75 | -14 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 209 | 115 | 26 | |
| — | — | 39 | |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
| — | — | 123 | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
| — | — | 105 | |
| 210 | — | — | |
| 50 | 0 | — | |
| 109 | 98 | 90 | |
Anden gæld | — | — | — |
| 706 | 611 | 510 | |
| 706 | 611 | 632 | |
| ANDET | |||
| — | 4 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (658) og "Passiver i alt" (632) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
