Virksomheder › HVK-Ignis ApS
HVK-Ignis ApS
CVR 43677543Geråvej 77, 9330 Dronninglund
I DRIFTAPSAndre fremstillingsaktiviteter i.a.n.Brønderslev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
6.359' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
889' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
1.849' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
4.352' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 30.11.2022 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| -12 | 3.718 | 4.566 | |
| — | -1.519 | -2.312 | |
| — | -669 | -833 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| -12 | 1.531 | 1.422 | |
| 0 | 1 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| -12 | 1.266 | 1.148 | |
| -2 | -287 | -259 | |
Andre skatter | — | — | — |
| -10 | 979 | 889 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
| — | 1.331 | 887 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
| — | 1.331 | 887 | |
Grunde og bygninger | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| — | 1.001 | 1.659 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| — | 2.353 | 2.567 | |
| — | 1.410 | 1.724 | |
| — | 1.576 | 1.392 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — |
| 1 | 460 | 633 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 39 | 0 | — | |
| 41 | 3.594 | 3.792 | |
| 41 | 5.947 | 6.359 | |
| 40 | 40 | 44 | |
| -10 | 469 | 1.354 | |
| — | 500 | 450 | |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 30 | 1.009 | 1.849 | |
| 2 | 24 | 43 | |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
| — | 256 | 159 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
| — | 256 | 159 | |
| — | — | 294 | |
| — | 90 | 95 | |
| — | 1.614 | 188 | |
Selskabsskat | — | — | — |
| 6 | 914 | 1.527 | |
Anden gæld | — | — | — |
| 11 | 4.682 | 4.352 | |
| 11 | 4.938 | 4.511 | |
| ANDET | |||
| 1 | 3 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (6.359) og "Passiver i alt" (4.511) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
