Virksomheder › Itento ApS
Itento ApS
CVR 43713396Lyskær 8, A, 2730 Herlev
I DRIFTAPSEngroshandel med informations- og kommunikationsudstyrHerlev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
7.054' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
-736' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
105' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
6.949' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 13.12.2022 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 6.515 | 6.431 | 6.625 | |
| -6.406 | -6.335 | -7.210 | |
| -41 | -82 | -165 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 67 | 15 | -750 | |
| 1 | 10 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 51 | 17 | -884 | |
| -22 | -6 | -148 | |
Andre skatter | — | — | — |
| 29 | 11 | -736 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
| 189 | 146 | 234 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 189 | 146 | 234 | |
Grunde og bygninger | — | — | — |
| — | 101 | 234 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 13 | 121 | 246 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 325 | 389 | 603 | |
| 66 | 65 | 411 | |
| 1.354 | 1.163 | 5.516 | |
| 592 | 1.064 | 0 | |
| 2 | 1 | 1 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 388 | 92 | 191 | |
| 2.510 | 2.532 | 6.451 | |
| 2.835 | 2.921 | 7.054 | |
| 100 | 100 | 100 | |
| 29 | 40 | 5 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 129 | 140 | 105 | |
| 5 | 0 | 126 | |
| — | 22 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
| 242 | 843 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — |
| 27 | 0 | — | |
| 1.145 | 1.176 | 2.696 | |
Anden gæld | — | — | — |
| 2.706 | 2.759 | 6.949 | |
| 2.706 | 2.759 | 6.949 | |
| ANDET | |||
| 6 | 5 | 9 | |
Regnskabsklasse | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.054) og "Passiver i alt" (6.949) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
