Virksomheder › CECA Foods Farum ApS
CECA Foods Farum ApS
CVR 44136554Rungsted Strandvej 201, A, 2960 Rungsted Kyst
I DRIFTAPSServering af mad i restauranter og caféerHørsholm
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
10.559' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
118' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
5.854' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
3.845' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 19.06.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 1.133 | 11.400 | 10.084 | |
| -1.239 | -9.509 | -8.614 | |
| -112 | -1.064 | -1.273 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| -219 | 827 | 196 | |
| — | — | 26 | |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| -255 | 686 | 153 | |
| -56 | -151 | -35 | |
Andre skatter | — | — | — |
| -199 | 535 | 118 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
| — | — | 281 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 312 | 296 | 281 | |
Grunde og bygninger | — | — | — |
| 9.110 | 9.059 | 1.159 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 9.110 | 9.059 | 7.815 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 9.532 | 9.465 | 8.206 | |
| 258 | 227 | 211 | |
| 0 | 0 | 46 | |
| — | 1.955 | 0 | |
| 2.271 | 148 | 129 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 17 | 18 | 1.680 | |
| 3.253 | 2.493 | 2.353 | |
| 12.785 | 11.958 | 10.559 | |
| 2.400 | 2.400 | 2.400 | |
| 2.801 | 3.336 | 3.454 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 5.201 | 5.736 | 5.854 | |
Udskudt skat | — | — | — |
| 484 | 688 | 859 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
| 4.209 | 0 | 1.281 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
| 937 | 2.669 | — | |
Selskabsskat | — | — | — |
| 1.575 | 1.944 | 1.521 | |
Anden gæld | — | — | — |
| 7.100 | 5.533 | 3.845 | |
| 7.100 | 5.533 | 3.845 | |
| ANDET | |||
| 13 | 19 | 19 | |
Regnskabsklasse | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (10.559) og "Passiver i alt" (3.845) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
