Virksomheder › MC AXEL HOLDING ApS
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MC AXEL HOLDING ApS
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -69 | -46 | -46 | -54 | 25 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | -50 | -9 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -69 | -46 | -46 | -104 | 16 | |
| 102 | 7 | 209 | 149 | 276 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 4.532 | 994 | -2.007 | 1.276 | 2.978 | |
| — | — | -55 | -142 | -46 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 4.490 | 951 | -2.062 | 1.134 | 2.932 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 270 | 270 | 364 | 314 | 72 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 270 | 270 | 364 | 314 | 72 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 7.491 | 7.464 | 6.589 | 7.712 | 8.557 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 7.548 | 3.046 | 3.076 | 1.547 | 1.428 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 37 | 102 | 447 | 294 | 1.195 | |
| 9.870 | 5.926 | 5.456 | 3.780 | 4.561 | |
| 17.362 | 13.390 | 12.045 | 11.493 | 13.117 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 9.065 | 5.016 | 7.278 | 7.517 | 10.290 | |
| 1.500 | 5.000 | 677 | 122 | 159 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 10.690 | 10.141 | 8.079 | 7.764 | 10.574 | |
| 9 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 4.727 | 1.353 | 2.285 | 2.049 | 1.119 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | 0 | — | |
| 1.731 | 1.686 | 1.640 | 399 | 360 | |
| — | — | — | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 0 | 91 | 0 | 125 | — | |
| 41 | 41 | 41 | 43 | 43 | |
| 173 | 78 | — | — | — | |
| 1.945 | 1.896 | 1.681 | 1.680 | 1.424 | |
| 1.945 | 1.896 | 1.681 | 1.680 | 1.424 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 33 | 35 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (13.117) og "Passiver i alt" (1.424) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.