Virksomheder › GLARMESTER BERNHARD GUHLE ApS
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › GLARMESTER BERNHARD GUHLE ApS
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.668 | 1.126 | 2.354 | 2.065 | 2.217 | |
| -1.961 | -1.958 | -1.697 | -2.122 | -2.001 | |
| -191 | -154 | -77 | -48 | -48 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 516 | -985 | 580 | -105 | 168 | |
| 7 | 3 | 7 | 23 | 7 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 518 | -992 | 559 | -94 | 151 | |
| — | — | -131 | -16 | -35 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 397 | -779 | 428 | -79 | 116 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 431 | 277 | 123 | 75 | 27 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 431 | 277 | 123 | 75 | 27 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 654 | 500 | 346 | 297 | 249 | |
| 80 | 121 | 167 | 624 | 74 | |
| 1.040 | 545 | 691 | 414 | 590 | |
| 17 | 42 | 105 | 453 | 0 | |
| 228 | 4 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 95 | 0 | 362 | 0 | 835 | |
| 1.536 | 1.200 | 1.502 | 1.649 | 2.013 | |
| 2.190 | 1.700 | 1.848 | 1.946 | 2.262 | |
| 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | |
| 1.177 | 398 | 826 | 748 | 863 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.377 | 598 | 1.026 | 948 | 1.063 | |
| 19 | 232 | 102 | 9 | 13 | |
| 0 | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | — | — | — | 212 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | 177 | 0 | 69 | 0 | |
| — | — | — | — | 40 | |
| 373 | 172 | 267 | 525 | 427 | |
| 409 | 717 | — | — | — | |
| 813 | 1.102 | 822 | 999 | 1.199 | |
| 813 | 1.102 | 822 | 999 | 1.199 | |
| ANDET | |||||
| 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.262) og "Passiver i alt" (1.199) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.