Virksomheder › MEDIA HOLDING ApS
MEDIA HOLDING ApS
CVR 11972497Vesterlundvej 86, A, 8600 Silkeborg
I DRIFTAPSComputerprogrammeringSilkeborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MEDIA HOLDING ApS
Vesterlundvej 86, A, 8600 Silkeborg
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 628 | 506 | 540 | — | — | |
| -499 | -420 | -243 | -393 | -543 | |
| -7 | -7 | -6 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 122 | 79 | 291 | 221 | 190 | |
| 501 | 234 | 308 | 268 | 416 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 714 | 171 | 613 | 296 | 403 | |
| — | — | -125 | -50 | -105 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 590 | 149 | 502 | 246 | 298 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | 0 | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | — | |
| 161 | 161 | 161 | 161 | 0 | |
| 14 | 6 | 0 | 0 | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 174 | 167 | 161 | 161 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 556 | 616 | 459 | 559 | 361 | |
| — | — | — | 0 | — | |
| 182 | 91 | 117 | 246 | 179 | |
| — | 27 | 27 | 45 | 70 | |
| 57 | 206 | 108 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.497 | 788 | 1.261 | 1.167 | 1.665 | |
| 3.391 | 2.876 | 3.393 | 3.478 | 3.880 | |
| 3.947 | 3.491 | 3.852 | 4.037 | 4.241 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 2.920 | 2.813 | 3.380 | 3.512 | 3.695 | |
| 400 | 230 | 99 | 115 | 130 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 3.640 | 3.390 | 3.662 | 3.809 | 4.007 | |
| 1 | 0 | — | 0 | — | |
| — | 1 | 0 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 117 | 3 | 90 | 0 | — | |
| — | — | — | 0 | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | — | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | 90 | 17 | |
| 188 | 96 | — | — | — | |
| 190 | 98 | 100 | 228 | 233 | |
| 307 | 100 | 190 | 228 | 233 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (4.241) og "Passiver i alt" (233) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.