Virksomheder › Stavedshus Holding ApS
Stavedshus Holding ApS
CVR 11991335Roskildevej 323, 4100 Ringsted
I DRIFTAPSInvestering for egen regningRingsted
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Stavedshus Holding ApS
Roskildevej 323, 4100 Ringsted
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 893 | 545 | 721 | 510 | 840 | |
| -745 | -833 | -877 | -835 | -834 | |
| -314 | -326 | -331 | -332 | -308 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | -613 | -493 | -657 | -302 | |
| 6.917 | 1.897 | 3.705 | 4.097 | 1.971 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 6.691 | -2.752 | 3.134 | 3.378 | -1.263 | |
| -1.480 | -605 | -689 | -742 | -276 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 5.211 | -2.147 | 2.445 | 2.636 | -987 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 50 | 46 | 41 | 37 | 32 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 10.835 | 10.571 | 10.414 | 10.082 | 10.138 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 10.835 | 10.571 | 10.414 | 10.082 | 10.138 | |
| — | 14 | 0 | — | — | |
| 15 | 0 | 35 | 9 | 74 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.802 | 298 | 1.419 | 460 | 571 | |
| 36.816 | 32.215 | 34.073 | 33.996 | 31.419 | |
| 47.650 | 42.786 | 44.487 | 44.078 | 41.557 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 43.515 | 39.668 | 38.613 | 39.549 | 35.362 | |
| 850 | 1.700 | 3.500 | 1.700 | 3.200 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 44.865 | 41.868 | 42.613 | 41.749 | 39.062 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 698 | 93 | 730 | 743 | 466 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.337 | — | — | — | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | — | 150 | 0 | |
| 49 | 40 | 106 | 65 | 125 | |
| 701 | 785 | 1.039 | — | — | |
| 750 | 825 | 1.144 | 1.586 | 2.028 | |
| 2.087 | 825 | 1.144 | 1.586 | 2.028 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (41.557) og "Passiver i alt" (2.028) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.