Virksomheder › MALERFIRMA LUNDORFF A/S
MALERFIRMA LUNDORFF A/S
CVR 12764693Engelsholmvej 1, 8940 Randers SV
I DRIFTA/SMaleraktiviteterRanders
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MALERFIRMA LUNDORFF A/S
Engelsholmvej 1, 8940 Randers SV
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 10.142 | 9.933 | 11.082 | 7.253 | 10.100 | |
| -7.309 | -7.600 | -8.458 | -6.452 | -8.304 | |
| -618 | -614 | -585 | -561 | -477 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.216 | 1.719 | 2.039 | 240 | 1.319 | |
| — | — | 23 | 40 | 5 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.184 | 1.692 | 2.040 | 244 | 1.318 | |
| — | -373 | -449 | -55 | -290 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.704 | 1.319 | 1.591 | 189 | 1.029 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 6.220 | 6.028 | 5.837 | 5.646 | 5.454 | |
| 1.245 | 919 | 698 | 468 | 388 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 7.464 | 6.947 | 6.535 | 6.113 | 5.842 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 7.464 | 6.947 | 6.535 | 6.113 | 5.842 | |
| 851 | 647 | 556 | 422 | 537 | |
| 1.802 | 1.587 | 2.587 | 1.490 | 1.240 | |
| 0 | 366 | 330 | 0 | 163 | |
| 424 | 303 | 241 | 106 | 214 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 368 | 887 | 1.337 | 39 | 1.676 | |
| — | — | 5.175 | 2.137 | 3.961 | |
| 11.022 | 10.884 | 11.710 | 8.250 | 9.803 | |
| 539 | 539 | 539 | 539 | 539 | |
| 4.978 | 4.998 | 5.089 | 5.277 | 5.306 | |
| 1.000 | 1.300 | 1.500 | 0 | 1.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 6.517 | 6.837 | 7.127 | 5.816 | 6.845 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 565 | 590 | 602 | 620 | 602 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.645 | 1.350 | 1.033 | 0 | — | |
| 77 | 0 | — | 62 | 0 | |
| — | — | — | — | — | |
| 4 | — | — | 113 | 7 | |
| 450 | 348 | 437 | 37 | 308 | |
| 80 | 105 | 348 | 123 | 157 | |
| 1.382 | — | — | — | — | |
| 2.295 | 2.107 | 2.948 | 1.814 | 2.357 | |
| 3.940 | 3.457 | 3.981 | 1.814 | 2.357 | |
| ANDET | |||||
| 12 | 12 | 12 | 9 | 9 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (9.803) og "Passiver i alt" (2.357) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.