Virksomheder › JML SNEDKER & TØMRER ApS
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › JML SNEDKER & TØMRER ApS
Nøgletallene er fra perioden 2025-04 (01.05.2024 – 30.04.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-04 | 2022-04 | 2023-04 | 2024-04 | 2025-04 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.05.2020 | 01.05.2021 | 01.05.2022 | 01.05.2023 | 01.05.2024 |
Sluttdato | 30.04.2021 | 30.04.2022 | 30.04.2023 | 30.04.2024 | 30.04.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.236 | 1.274 | 1.183 | 1.496 | 654 | |
| -1.001 | -1.126 | -1.190 | -1.126 | -1.134 | |
| -70 | -68 | -41 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 165 | 80 | -28 | 370 | -480 | |
| 337 | 34 | -244 | 181 | 292 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 491 | 108 | -280 | 544 | -190 | |
| — | — | -5 | -65 | -36 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 367 | 80 | -275 | 479 | -155 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 108 | 41 | 0 | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 592 | 525 | 550 | 550 | 550 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 592 | 525 | 550 | 550 | 550 | |
| 15 | 15 | 15 | 15 | 90 | |
| 577 | 188 | 335 | 341 | 367 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 18 | 0 | 20 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 243 | 577 | 75 | 324 | 674 | |
| 2.033 | 2.038 | 1.479 | 1.873 | 1.867 | |
| 2.625 | 2.562 | 2.029 | 2.423 | 2.417 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 1.541 | 1.621 | 1.346 | 1.825 | 1.670 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.666 | 1.746 | 1.471 | 1.950 | 1.795 | |
| — | 8 | 12 | 9 | 45 | |
| 2 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 225 | 145 | 18 | 3 | 7 | |
| 302 | 407 | 75 | 239 | 320 | |
| 431 | 265 | — | — | — | |
| 957 | 816 | 558 | 474 | 623 | |
| 957 | 816 | 558 | 474 | 623 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.417) og "Passiver i alt" (623) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.