Virksomheder › CTCOIN A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › CTCOIN A/S
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 15.019 | 21.190 | 17.477 | 21.166 | 18.310 | |
| -14.080 | -15.967 | -15.514 | -16.561 | -16.491 | |
| -521 | -363 | -713 | -695 | -583 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 418 | 4.860 | 1.250 | 3.910 | 1.235 | |
| 181 | 18 | 21 | 18 | 9 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 578 | 4.678 | 968 | 3.892 | 812 | |
| — | — | -229 | -874 | -183 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 458 | 3.628 | 740 | 3.017 | 628 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 4.537 | 4.454 | 3.955 | 3.766 | 3.650 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 537 | 258 | 93 | 492 | 416 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 537 | 258 | 93 | 492 | 416 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 5.623 | 5.261 | 4.597 | 4.807 | 4.615 | |
| 9.446 | 11.531 | 12.702 | 11.219 | 9.372 | |
| 1.560 | 751 | 1.634 | 1.430 | 560 | |
| 546 | 497 | 106 | 394 | 86 | |
| 402 | 231 | 298 | 348 | 376 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.269 | 4.257 | 533 | 3.247 | 2.503 | |
| 13.241 | 17.365 | 15.448 | 17.039 | 13.202 | |
| 18.864 | 22.625 | 20.046 | 21.846 | 17.817 | |
| 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | |
| 6.276 | 6.469 | 7.597 | 6.563 | 6.482 | |
| 2.000 | 3.500 | 0 | 4.200 | 800 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 12.425 | 14.053 | 11.293 | 14.310 | 10.738 | |
| — | — | — | — | — | |
| 802 | 584 | 507 | 600 | 595 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 910 | 932 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 910 | 932 | 876 | 825 | 858 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | 76 | 0 | |
| — | — | 584 | 1 | 0 | |
| 78 | 1.269 | 306 | 781 | 188 | |
| 1.662 | 1.085 | 2.065 | 1.921 | 1.947 | |
| 1.585 | 1.874 | — | — | — | |
| 4.726 | 7.056 | 7.371 | 6.111 | 5.625 | |
| 5.636 | 7.989 | 8.247 | 6.936 | 6.483 | |
| ANDET | |||||
| 29 | 29 | 29 | 28 | 28 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (17.817) og "Passiver i alt" (6.483) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 17.817 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.