Virksomheder › HM & JM ApS
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › HM & JM ApS
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 677 | 340 | 144 | 535 | -54 | |
| — | — | -330 | 0 | — | |
| -57 | -57 | 0 | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 620 | 282 | -185 | 535 | — | |
| — | — | — | 11 | 11 | |
| -30 | -66 | -14 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 686 | 137 | -116 | 537 | -63 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 590 | 43 | -264 | 537 | -63 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.762 | 511 | 511 | 0 | — | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.762 | 511 | 511 | 0 | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.932 | 577 | 511 | 0 | — | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Andre tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 490 | 803 | 1.922 | 1.348 | 1.382 | |
| 1.138 | 1.570 | 2.299 | 1.742 | 1.694 | |
| 3.070 | 2.148 | 2.810 | 1.742 | 1.694 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 1.343 | 1.404 | 1.116 | 1.543 | 1.365 | |
| — | 108 | 0 | — | 114 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.594 | 1.637 | 1.241 | 1.668 | 1.605 | |
| 136 | 42 | 0 | — | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.241 | 387 | 0 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 42 | 0 | — | — | — | |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| 19 | 17 | 1.141 | 30 | 30 | |
| 235 | 124 | 1.568 | 74 | 89 | |
| 1.476 | 511 | 1.568 | 74 | 89 | |
| ANDET | |||||
| — | — | 1 | 0 | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.694) og "Passiver i alt" (89) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.