Virksomheder › KIMBO HOLDING ApS
KIMBO HOLDING ApS
CVR 20342978Nordre Ringvej 7, 9760 Vrå
I DRIFTAPSUdlejning af erhvervsejendommeHjørring
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › KIMBO HOLDING ApS
Nordre Ringvej 7, 9760 Vrå
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 1.575 | 898 | 929 | 853 | 891 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 821 | 291 | 359 | 830 | 98 | |
| -938 | -1.724 | -1.101 | -1.952 | -2.178 | |
| -351 | -341 | -333 | -237 | -94 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -468 | -1.774 | -1.075 | -1.359 | -2.174 | |
| 4.327 | 5.112 | 10.948 | 11.652 | 8.611 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 38.089 | 48.884 | 36.846 | 33.206 | 28.591 | |
| — | -975 | -1.065 | -1.577 | -781 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 38.054 | 47.909 | 35.781 | 31.629 | 27.810 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 1.381 | 1.039 | 706 | 213 | 118 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.381 | 1.039 | 706 | 213 | 118 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 81.180 | 105.007 | 98.726 | 94.745 | 123.955 | |
| 18.396 | 18.396 | 18.396 | 18.396 | 19.363 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 312.840 | 148.513 | 200.729 | 115.650 | 88.051 | |
| 4.733 | 1.328 | 1.250 | 270 | 266 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 21.782 | 152 | 72 | 54 | 4.224 | |
| — | — | 253.490 | 182.066 | 158.916 | |
| 457.979 | 304.720 | 352.216 | 276.811 | 282.871 | |
| 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | |
| 167.850 | 193.609 | 195.221 | 184.925 | 180.559 | |
| 8.000 | 21.000 | 31.000 | 16.000 | 45.700 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 176.050 | 220.578 | 235.360 | 235.989 | 247.798 | |
| 222 | 268 | 299 | 312 | 324 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 80.342 | 0 | 250 | 266 | 0 | |
| — | — | — | — | — | |
| 166.884 | 71.259 | 104.375 | 30.025 | 22.506 | |
| 849 | 1.350 | 0 | — | — | |
| 0 | 0 | 0 | 130 | 380 | |
| 670 | — | — | — | — | |
| 281.929 | 84.142 | 116.856 | 40.822 | 35.073 | |
| 281.929 | 84.142 | 116.856 | 40.822 | 35.073 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 4 | 4 | 4 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (282.871) og "Passiver i alt" (35.073) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 282.871 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.