Virksomheder › JANTZEN GROUP A/S
JANTZEN GROUP A/S
CVR 20963387Karlslundvej 14, 8330 Beder
I DRIFTA/SStøtteaktiviteter i forbindelse med planteavlAarhus
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › JANTZEN GROUP A/S
Karlslundvej 14, 8330 Beder
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | -78 | -448 | -747 | |
| -310 | -389 | -595 | -913 | -689 | |
| -101 | -121 | -114 | -111 | -160 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -765 | -752 | -787 | -1.472 | -1.626 | |
| 147 | 190 | 956 | 1.278 | 4.004 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 10.836 | 7.186 | 6.435 | 39.287 | 4.617 | |
| — | — | -100 | -198 | -349 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 11.010 | 7.345 | 6.535 | 39.485 | 4.268 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 2.242 | 2.205 | 2.120 | 2.040 | 1.959 | |
| 121 | 109 | 18 | 230 | 390 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.363 | 2.314 | 2.138 | 2.270 | 2.349 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 74.015 | 85.530 | 75.053 | 68.841 | 71.858 | |
| 0 | 0 | — | 0 | 57 | |
| 62 | 52 | 519 | 99 | 39 | |
| 5.833 | 8.226 | 15.341 | 5.300 | 14.145 | |
| 26 | 148 | 1.751 | 1.533 | 973 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | 307 | 365 | 68.748 | 3.772 | |
| 6.448 | 9.681 | 22.351 | 82.414 | 82.233 | |
| 80.463 | 95.211 | 97.404 | 151.255 | 154.091 | |
| 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | |
| 21.277 | 22.125 | 50.720 | 94.061 | 55.142 | |
| 403 | 403 | 403 | 670 | 670 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 73.393 | 85.825 | 91.567 | 130.317 | 93.559 | |
| 30 | 53 | 156 | 337 | 329 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 3.080 | 2.850 | 3.936 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 3.080 | 2.850 | 3.936 | 0 | 0 | |
| 1.222 | 0 | 8 | 19.070 | 57.620 | |
| 277 | 248 | 398 | 0 | 0 | |
| 1.873 | 5.701 | 1.165 | 355 | 2.105 | |
| 3 | 0 | 3 | 4 | 363 | |
| 277 | 217 | 283 | 455 | 0 | |
| 329 | 363 | — | — | — | |
| 3.990 | 6.537 | 1.901 | 20.938 | 60.532 | |
| 7.070 | 9.386 | 5.837 | 20.938 | 60.532 | |
| ANDET | |||||
| 5 | 4 | 5 | 6 | 14 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (154.091) og "Passiver i alt" (60.532) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 154.091 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.